Sözde Aydın, Yazar, Akademisyen Müsveddelerine Karşı Bildirimizdir

Daha önce Fırat Kalkan’ında olduğu gibi şimdi de Zeytin Dalı Operasyonu’nun durdurulması için çağrı yapan, kendini bu ülkenin aydını sanan, sözüm ona akademisyenlerine karşı ANDA olarak bildirimizdir.

Öncelikle sizlere birkaç sorumuz olacaktır.

  1. YPG-PKK-TAK gibi farklı isimlere bürünmüş aynı terör grubunun sizin açınızdan lanetlenebilecek ya da kınanacak eylemleri hiç olmadı mı?
  2. 31 Mart 2016 da Diyarbakır otogarında 7 polisin şehit olması sizin açınızdan sorun teşkil etmiyor mu?
  3. 13 Mart 2016’da Ankara’nın merkezi Güvenpark’ta tam 38 kişinin vefat ettiği saldırıdan bihaber misiniz?
  4. 27 nisan 2016 Bursa’daki canlı bomba saldırısı sizin için sadece basit bir akşam haberinden mi ibaretti?
  5. Ya 24 Kasımdaki Adana Valiliği önündeki bomba yüklü aracın patlatılması sizin için sadece bir gösteri miydi ?
  6. 17 Şubatta Ankara Merasim sokakta yapılan bombalı araç eylemi sonucu şehit olan 29 can sizin için sadece bir matematiksel ifade miydi?
  7. 16 Aralık 2016 da Beşiktaş maçı öncesi 38 kişinin vefat edip 155 yaralının olması sizin o olmayan vicdanınızda hiç yara açmadı mı?
  8. Necmettin öğretmenler, Aybüke öğretmenler , çocuk yaştaki Erenler, Yüksekova’da hafta sonu çarşı iznine çıktığında sırtından kahpece vurulan askerlerimiz bir gram sızlatmadı mı içinizi?

İşte sırf bu gerekçelerden hem Kuzey Irak’a operasyon yapacağız, hem Fırat Kalkanını yapacağız hem de Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunu yapacağız. Hatta Allah’ın izniyle Mümbiç’i de temizleyeceğiz.

Bildirinizde Afrin Türkiye için tehdit oluşturmuyor demişsiniz. Sınırın Afrin tarafından Türkiye ye atılan roketlerin taciz ateşlerinin sayısının 700 ün üzerinde olduğu askeri raporlarla mevcuttur, bu da mı sizin için hiçbir şey ifade etmiyor?

Sizin için pkk-ypg nin terör örgütü olarak sayılması için daha hangi argümanlar gerekiyor? Yoksa siz de bu terör örgütünün, masum-mazlum olarak gösterilmesi için oluşturulmuş argümanlar mısınız?

Artık ağlamak sızlanmak yok. Öyle sınırın 200 metre ötesine paçavra çekmekle olmuyor bu işler , o paçavrayı göndere çekmeye yelteniyorsun sapını göze almışsın demektir. Şimdi yediğin hurmaları sindirebilme vaktidir. Artık meydan erlerin, söz Mehmetçiğin. Siz sadece izleyin.

ANDA  Derneği

 

Sosyal Medyada ANDA

Diğer Haberler