Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Türk milletinin dili Türkçedir. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır... Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir." demektedir.

Anda Kardeşe Vefa Derneği olarak faaliyet gösterdiğimiz sınır ötesi coğrafyalarda bulunan Halime Ana, Tenzile Ana (Suriye) ve Muhsin Yazıcıoğlu(Afganistan) yetim merkezlerindeki kardeşlerimizin Türkçemizi daha iyi öğrenebilmeleri için, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi alanında sertifikalı eğitmenlerimiz, Türkçe eğitimlerini düzenlemeye başlamıştır.

Eğitmenlerimiz gerek eğitim merkezlerine giderek gerekse çevrimiçi bağlantılar üzerinden Türkçe öğretmenleri ile istişare yaparak öğrencilerin durumu hakkında bilgi almakta ve eğitimin daha verimli olabilmesi için gerekli materyalleri sağlamaktadır.

Gayemiz, yine Mustafa Kemal Atatürk'ün deyimiyle: "Bugünkü ve yarınki Türk’ün medeniyetini kucaklayacak en güzel ve en ahenkli Türkçe’dir."